Přes Baldovské návrší (TOM)

05.10.2015 20:52

Dnešní výlet nás premiérově zavedl na Baldovské návrší, kde se v polovině srpna odhalil nový památník bitvy u Domažlic, tento výlet pro nás vymyslel Lukáš Koláček. Sešli jsme se na chotěšovském nádraží kolem půl osmé ráno a bylo nás celkem 7. Poté jsme nastoupili do „žraloka“, který nás odvezl do stanice Milavče u Domažlic.

Tady začalo naše putování, nejdříve nás Lukáš seznámil s trasou pochodu a s tím co všechno dneska uvidíme a potom už jsme se vydali po modré turistické značce. Na začátku jsme prošli celou vsí až k místnímu "Sokolu", kde se cesta prudce zvedala až ke hřbitovu. Tady už byla první tabule naučné stezky "Milavečské mohyly". Cestou jsme potkali ještě další tabule a samozřejmě i samotné mohyly, které tu jsou už od pravěku. Dozvěděli jsme se o nich hodně informací a také jsme zjistili, co všechno se uvnitř takové mohyly nachází.

Tady byla naše první svačina a po občerstvení naše kroky směřovaly k vyhlídce nad Chrastavicemi. To byl první cíl dnešního pochodu. Tady jsme si udělali společné foto a v mapě si ukázali, kudy se dostaneme k druhému dnešnímu cíli – Baldovskému návrší. Od vyhlídky jsme pokračovali po neznačené cestě, Naštěstí jsme nezabloudili a došli jsme až na křižovatku se zelenou turistickou značkou. Tady opět přišla ke slovu mapa, aby nám poradila kam dál. Lukáš, jako vedoucí akce, si nejprve nevěděl rady, ale společnými silami jsme správnou cestu rychle našli. Po pár krocích se před námi otevřelo Baldovské návrší.

Tady byla velká svačina, společné foto ale také  nepříjemný studený vítr, a tak jsme se co nejrychleji vydali po zelené do Domažlic. Cestou jsme potkali ještě několik soch, které nás však moc nezaujaly a chvílemi jsme museli přemýšlet nad tím, co mají jednotlivé sochy představovat. Po chvíli jsme přišli na domažlické náměstí, kde jsme chtěli navštívit cukrárnu a udělat nějakou sladkou tečku za dnešním pochodem. Bohužel jsme neměli štěstí, protože jedna cukrárna byla zrušená a druhá zavřená. Vyrazili jsme tedy na nádraží, kde jsme si při čekání na vlak dali alespoň čokoládu z automatu. Výlet se Lukášovi vyvedl, na nováčka v roli vedoucího si vedl dobře a všem účastníkům se výlet líbil.

Fotografie z výletu jsou k vidění ZDE.

Jana a Vašek