Smyčka Radbuzy (TOM)

18.10.2015 19:20

Po čtyřleté pauze jsme se opět vydali na tradiční staňkovský pochod, kterým je Smyčka Radbuzy. Sešli jsme v sobotu 10. října v 8:35 na nádraží v Chotěšově a vlakem odjeli do Staňkova. Z nádraží jsme se vydali do sokolovny, kde byl jako obvykle start i cíl dnešního pochodu.

Jako na každém organizovaném pochodu jsme vypsali startovní lístky a zaplatili startovné, ale to co mají jen ve Staňkově, jsou vyhlášené čerstvé bramboráky. Samozřejmě jsme si je nemohli nechat ujít, a tak než jsme vyrazili na trasu 10 km, udělali jsme si ještě malou svačinku. Ze sokolovny jsme se vydali po cyklostezce směrem k Ohučovu a protože jsme šli celou dobu otevřenou krajinou a chladný vítr nepříjemně foukal, přidali jsme do kroku, abychom byli co nejdřív schovaní mezi domky Ohučova. U ohučovské kapličky měly holky žně a nasbíraly tady hromadu kaštanů, které jim pomůžou v celoškolní soutěži.

Dál jsme pokračovali kolem trati až na okraj Dolní Kamenice, kde jsme viadukt použili jako přístřešek a v suchu si dali malé občerstvení. Odtud jsme šli po silnici do Holýšova až k vojenskému bunkru z 2. sv. války, u něhož byla naše dnešní jediná kontrola. Někdo si opekl špekáček, někdo vybalil zásoby z domova, ale všichni jsme se pěkně ohřáli u ohně.

Z kontroly jsme se vydali do kopce k lesu a lesem se pomalu vrátili do Dolní Kamenice ke kapličce. Od kamenické kapličky jsme pokračovali chvíli po silnici až k bývalému zemědělskému objektu, kde jsme přešli na polní cestu. Po ní jsme pokračovali asi dva kilometry a opět se vrátili na silnici vedoucí do Staňkova. Zbytek cesty už byl jen a jen z kopce, takže se nám šlo dobře a za chvíli jsme už přicházeli opět ke staňkovské sokolovně. Tady jsme si převzali diplomy a potom vyrazili na kilometr vzdálené nádraží.

Fotografie z pochodu jsou ZDE.

Jana