Na těchto stránkách se dozvíte informace o činnosti našeho odboru, něco z jeho historie a zejména o veřejných turistických akcích, které náš odbor pořádá. Pokud Vás naše činnost zajímá a chtěli byste nám pomáhat a účastnit se turistických akcí společně s námi, jste vítáni.

Severním Plzeňskem (TOM)

Na poslední prázdninový výlet jsme vyrazili v sobotu 26. srpna 2017 a cílem bylo prozkoumat zelenou turistickou trasu.

Sešlo se nás na chotěšovském nádraží celkem 8 (6 dětí a 2 dospělí). Jeli jsem vlakem do Nýřan, kde jsme přesedli na lokálku do Rochlova, neboť na místním nádraží začíná trasa, kterou jsme si pro dnešek vybrali. Cesta z nádraží nás vedla přímo do Rochlova, kde jsme si prohlédli zámek a pokračovali směrem k vesničce Doubrava.

Kousek za Rochlovem jsme se rozhodli zahnat hlad, a tak následovala malá sváča. Cesta lesem nám utíkala docela dobře, vyprávěli jsme si zážitky z prázdnin a také to, jak se kdo těší nebo asi spíš netěší do školy. Zanedlouho už na nás mezi stromy začali koukat první doubravecké domky. Na návsi jsme z rozcestníku zjistili, že jsme v polovině dnešní trasy, u hezky opravené kapličky jsme si udělali společnou fotku a také přišel čas na velkou svačinu. Po posilnění a zapadnutí Káji do příkopu jsme se vydali směrem k Myslince.

Počasí nám dnes přálo víc než dost a cesta po rozpáleném asfaltu nebyla nic moc. Asi po dvou kilometrech jsme přišli k rozcestí U Myslinky, kde trasa označená zeleně končila a my jsme se napojili na modrou turistickou značku, přicházející z Bubnu. Za chvíli jsme došli na okraj Myslinky. Modrá vede napříč celou vsí, a tak jsme po ní došli až na konec Myslinky k průmyslové zóně. Tady jsme konečně vyměnili rozpálený asfalt za polní a později lesní cestu. V lese bylo opět příjemně. Cestou jsme vyplašili dvě srnky a také jsme se pokoušeli hledat houby a borůvky, ale bohužel jsme nebyli úspěšní. Jednu chvíli to dokonce vypadalo, že jsme ztratili vedoucí, ale vše nakonec dobře dopadlo.

Asi po třech kilometrech jsme kolem zahrádkářské kolonie přišli do Tlučné, která byla naším dnešním cílem. Po cestě na nádraží jsme se ještě chtěli stavět v obchodě pro nějaké nanuky, ale bohužel nám plány překazil roj vos u vchodu.

Celkem jsme dnes zdolali trasu dlouhou 11 km, což je v tropických teplotách celkem dost a už se těšíme na další toulky po naší krajině.

Jana a Vašek

Fotografie z výletu: ZDE