Přes Chrást na Kozí boudu (TOM)

28.10.2015 21:13


V sobotu 24. října jsme se rozhodli vyrazit do pro nás téměř neprobádaného kraje, a to do okolí Chrástu a Berounky. Sešli jsme se tradičně na nádraží tentokrát v 8:10 a vyrazili jsme směr Plzeň. Trochu netradičně jsme vystoupili na Jížním Předměstí a pěšky vyrazili k centrálnímu autobusovému nádraží. Začátek dnešního pochodu byl totiž až v Bukovci a právě z „autobusáku“ jede městský autobus přímo až do Bukovce. Asi po půl hodině a projetí téměř celé Plzně jsme se konečně dostali na okraj Bukovce, kde mohl začít náš dnešní pochod.


Vyrazili jsme po červené turistické značce kolem kolejí a za chvíli jsme se napojili na místní naučnou stezku. Na té jsme však vydrželi jen chvíli, využili na malou svačinu jedno odpočívadlo a pak už dál šlapali po červené. Pomalu se začala zvedat mlha a my jsme kolem sebe viděli různobarevné stromy a mezi nimi už i první sluneční paprsky. Cesta nám tedy pěkně utíkala a za chvíli jsme došli do Chrástu.


Tady jsme si u turistického rozcestníku udělali hlavní svačinu a z Chrástu jsme pokračovali po modré asi dva kilometry až k Dolanskému mostu. Tady jsme opět vyměnili barvu turistické značky a proti proudu řeky Berounky se vydali po zelené turistické značce. Za chvíli jsme museli vylézt skalnatý kopec a následující tři kilometry jsme se pohybovali na pěšinkách okolo skal přímo nad řekou Berounkou. Byla tam velmi pěkná příroda a dokonce jsme viděli mloka skvrnitého, jak se vyhřívá na slunci.


Poté jsme přišli k místu s názvem Zábělá - rokle, kde jsme se napojili na žlutou turistickou značku a asi po jednom kilometru došli k místu zvanému Kozí bouda. Nejprve jsme byli trochu zklamaní, protože zde žádná bouda, natož kozí nebyla, ale když jsme viděli ten nádherný výhled na údolí řeky Berounky a na rozhlednu Chlum, rázem bylo po zklamání. 


Z Kozí boudy už to byl jen jeden kilometr zpět do Bukovce a tak jsme se rázem ocitli na autobusové zastávce, kde jsme si opět počkali na MHD, které nás odvezlo na centrální autobusové nádraží a odtud jsme se vydali na Hlavní nádraží, protože jsme měli do odjezdu vlaku ještě dost času.


Celkově se dnešní pochod vydařil, sice většinu potencionálních účastníků zřejmě odradila ranní mlha, ale pak se udělalo opravdu pěkně a my jsme na dnešním pochodu nachodili 13 kilometrů a stihli vystřídat všechny barvy turistických značek.

Fotografie z pochodu jsou ZDE.


Jana