Přes Krkavec do Plzně (TOM)

17.06.2014 16:17

Po dlouhé době jsme se v sobotu 14. června vydali na organizovaný pochod do Plzně.

Sešli jsme se v 8:10 na nádraží v Chotěšově a i přesto, že bylo už ráno velmi pěkné počasí, jsme se sešli pouze 4.

Po příjezdu do Plzně jsme si nejprve koupili nějaké sladké dobroty v nádražní pekárně a pak už jsme vyrazili na tramvaj č. 1, která nás odvezla až na konečnou na Bolevec, kde byl start dnešního pochodu. Tady jsme si vypsali přihlášky, prozkoumali kudy povede trasa 12 km a ještě navíc dostali od pořadatelů sušenku. Naše první kroky vedly kolem arboreta Sofronka, kde jsme po cestě nacházeli lesní jahody. Poté jsme se dál proplétali lesem až jsme došli na okraj Sence. Ten jsme museli projít skoro celý, než jsme narazili na cukrárnu U Samků, kde byla naše dnešní první a zároveň poslední kontrola. Všichni jsme si dali točenou zmrzlinu a pokračovali dál.

Opět jsme šli nějakou dobu jen lesními a polními cestami a kousek také po naučné stezce Po stopách F. Malocha až jsme najednou přišli do Bílé Hory. Tou jsme jen rychle prošli a pokračovali dál k rybníku Košinář, kde jsme si udělali hlavní dnešní svačinu. Odtud to byly už jen necelé dva kilometry do cíle, a tak jsme po zelené pokračovali dál až na Bolevec.

Cíl byl v ranči Šídlovák. Sice nám nějakou dobu trvalo (celý pochod byl docela špatně značen) než jsme ranč našli, ale nakonec se nám to podařilo a mohli jsme si vyzvednout účastnický diplom a samolepku. Potom jsme už jen došli kolem Kamenného rybníka na zastávku tramvaje, sjeli na hlavní nádraží a poté se nechali odvést vlakem, kde si někteří i docela tvrdě zdřímli, na nádraží v Chotěšově.

Fotogalerie je k vidění ZDE.

Jana