První prázdninová vycházka (TOM)

01.07.2014 13:23

Na tuhle vycházku jsme vyrazili 28. 6. 2014 pouze čtyři, dva dospělí a dvě malé turistky. Ostatní asi po vysvědčení slavili. Trasu měla Janina naplánovanou do posledního puntíku. Vydali jsme se od Národního domu, kde byl sraz, do blízkého lesa zvaný Dubovec, cestou jsme přešli koleje a pokračovali jsme do obce Zbůch.

Tady jsme po společné domluvě posvačili v restauraci Na Cihelně. Po svačině a rozhýbání našich svalů putujeme mezi loukami a poli do Červeného Újezdu. Tady jsme na návsi v požární nádrži potkali dokonce i vodníka. Poté pokračujeme dál, než nacházíme cestu, která nás přivádí kolem Horejšího rybníka až na křižovatku cest mezi Červ.Újezdem a Chotěšovem. My ale posilněni po předchozí svačině, pokračujeme směrem k Vodnímu Újezdu. Na začátku Vodního Újezda odbočujeme vpravo a spletitými cestami kolem krmelce, procházíme na hlavní cestu, kde volíme odpočinek (sušenkový).

Naše děvčata se tam seznamují z lesními mravenci doslova a do písmene. Po doputování k hájence jsme po dlouhé diskusi a velkém množství nápověd přišli na název kopce, který leží nad Holýšovem. Po překročení hlavní silnice pokračujeme podél lesa k řece Radbuze. Po cestě si povídáme o zajímavých místech České republiky a s úžasem se dozvídáme, v jakém pohoří leží Sněžka.

Po příchodu k čističce odpadních vod na okraji Chotěšova nás opouští jedna z našich malých turistek a my dále pokračujeme kolem hřiště do pomyslného cíle naší cesty, který se nacházel u každého jinde dle bydliště. Byl jsem trošku zklamán z účasti na této akci, ale věřím, že se zase brzy setkám s malými turisty v plné sestavě.

Pár fotografií z vycházky si můžete prohlédnout ZDE.

Vašek a Jana