Únorová vycházka (24. února 2018) (TOM)

Předpovědi počasí na dnešní den slibovaly, že trochu přituhne, takže jsme se raději nevydávali moc daleko.

Vlakem jsme dojeli jen jednu zastávku do Stoda, ale průvodčímu jsme stejně neunikli. Ze stodského nádraží jsme se přes stadion dostali k řece Radbuze a překonali ji po silničním mostě. Hned za mostem jsme ještě jednou opustili žlutou značku a zkrátili si cestu přes malý ostrov, přešli jsme suchý jez a po břehu řeky jsme došli až ke hřbitovu. Tady už nás zase vedla žlutá. Připomněli jsme si příběh násilné smrti stodského rychtáře ze 17. století u křížku na rozcestí Mošna. Sluníčko docela pěkně hřálo, i když rtuť teploměru zůstávala pořád pod nulou, takže jsme v blízkosti Střelické křižovatky zasedli na čerstvé klády a dali si sváču. Příjemného místa jsme ještě využili k relaxaci a zahráli si běhací hru HUTUTÚ. Po prostudování mapy jsme zjistili, že budeme po žluté pokračovat do lesa Trný. Tady už sluníčko moc síly nemělo a cesta byla docela namrzlá, takže někteří se co chvilku váleli po zemi, včetně Vaška, což samozřejmě vzbudilo vlnu veselí. Jelikož jsme řvali jako na lesy, tak Janina připravila hru Co do lesa nepatří a každý musel zhruba půl kilometru pokračovat úplně sám. V úseku hry bylo umístěno 10 věcí, které v lese nerostou a nežijí a naším úkolem bylo si je zapamatovat. Tak schválně - sluchátka, houba na nádobí, papírové kapesníky, fix, indulona, klubko provázku, baterka, nosní kapky, dárková stužka a čajová svíčka (je to se mnou dobrý - po 8 hodinách jsem to všechno dala bez problému dohromady, tak snad mi ještě chvíli žádnej Němec nezačne schovávat věci). Na rozcestí Trný jsme opustili žlutou a pokračovali po červené značce až do Holýšova, kde byl cíl dnešního putování. V pohodě jsme stihli dorazit na nádraží, takže zbyla i chvilka na komunikaci s automatem na kafe. Vlak přijel navzdory mrazivému počasí na čas, takže jsme stihli být doma celkem brzy a fandit našim hokejistům v zápase s Kanadou o bronzové olympijské medaile. Bohužel se nezadařilo, ale alespoň ten náš dnešní výlet byl úspěšný - všichni celí a ani nohy moc nebolely.

Hana Duffková

Fotografie z výletu: ZDE