Hornobělská 30

Na startu Hornobělské 30 se letos sešlo 1028 turistů. K vysoké účasti přispěl i náš odbor, který dorazil ve čtyřech skupinách a naši členové vyzkoušeli všechny nabízené trasy. Na startu jsme strávili téměř hodinu čekáním na kamarády. Ani se nám pak nechtělo vyrazit na trasu...

Nakonec jsme se zvedli a společně se zástupy účastníků 10 km trasy jsme vyrazili okolo Porajtu, přes rozcestí U Františka až na kontrolu u Kostelíku. Tady se 10 km trasa oddělovala a dál už jsme pokračovali po podstatně volnější cestě k další kontrole u dvora Libenov. Od něj jsme šli po žluté TZT k okraji obce Hvozd, a odtud zpět přes Lité do Špankova, kde byla poslední kontrola, obohacená o udírnu. Tady jsme se chvilku zdrželi, a pak už jsme pospíchali opět okolo Porajtu do cíle v hostinci U Šípků.

Na sále už se to hemžilo spokojenými turisty, kteří neodolali nabídce občerstvení. Ani my jsme neodolali a po krátkém občerstvení jsme vyrazili na cestu zpět.

Fotografií jsem tentokrát moc nepořídil, ale ve fotogalerii pana Míky ze Zbůchu si můžete prohlédnout celou trasu 35 km: zbuchmika.rajce.idnes.cz/15.2.2014-Hornobelska_30/

Tomáš