Předvánoční pochod

15.12.2013 12:10

  Včera jsme vyrazili ve třech skupinách na Předvánoční pochod pořádaný odborem KČT ze sousedství. Dvě skupiny vyrazily ze dvora Gigant v Záluží a třetí skupina z Heřmanovy Huti. V Heřmanově Huti se startovalo z hospody U Gubíků, kde bylo ráno tak příjemně, že se nám ani nechtělo vyrazit na trasu. Nakonec jsme přece jen vyšli a po pár minutách jsme dorazili k první zajímavosti, kterou je rozhledna na vodárenské věži. Po důkladném prozkoumání rozhledny jsme pokračovali dál do Přehýšova. Tady jsme na návsi pozorovali nutrii, které proháněla v rybníce kachny, a pak jsme šli dál na samokontrolu u DIOSSu.
Po krátké svačině jsme se vydali přes Větrnou jámu a přes obec Nový na kontrolu ve dvoře Gigant. Tady jsme se zahřáli výborným svařákem a už jsme se začali těšit na teplou polévku do Zbůchu, kde byl cíl pochodu. Obě skupiny, které startovali v Záluží už byly dávno pryč, tak jsme se je vydali stíhat, což se i přes slušné tempo nepodařilo. Až v cíli před hostincem Na Cihelně jsme potkali skupinu TOMíků, která se právě chystala na vlak. Chvilku jsme poseděli v cíli a místo polévky, která právě došla, jsme si dali alespoň párky. Těsně před setměním jsme se vydali každý směrem ke svému domovu,  někdo pěšky, někdo vlakem.

Teď už se můžeme těšit, až se sejdeme na Štěpána v Chotěšově a po vycházce se pustíme do ochutnávek cukroví a popovídáme si s přáteli z našeho odboru.

Tomáš