Zápisky z dovolené

Na začátku srpna strávila skupina 14 členů a příznivců odboru KČT Chotěšov společnou turistickou dovolenou v Novohradských horách. Cestou do Novohradských hor jsme se zastavili na loveckém zámečku Kratochvíle a odtud jsme už jeli rovnou do Hojné vody, kde jsme byli ubytováni v malém penzionu. Odtud jsme každý den vyráželi do blízkého i vzdálenějšího okolí. První den jsme vyrazili pěšky přes Kraví a Kuní horu do Dobré vody a zpět. Další den jsme se vydali přes Dobrou vodu, Horní Stropnici a Terčino údolí do Nových Hradů. Zpět jsme se vrátili autobusem. Třetí den jsme přejeli do Gmündu, kde jsme navštívili přírodní park Blockheide s rozhlednou, pak jsme vystoupali na vrchol Nebelstein s krásným výhledem na českou i rakouskou část Novohradských hor a při návratu zpět jsme se zastavili v krásném historickém městečku Weitra (česky Vitoraz - dříve české město). Další den jsme navštívili národní přírodní park Hojná voda a vystoupali jsme na vrchol hory Vysoká. Pátý den jsme přejeli auty do vesničky Žár, odkud jsme krátkým okruhem navštívili tvrz Žumberk, a poté jsme přejeli do Trhových Svinů a prošli jsme naučnou stezku Trhosvinensko, která nás zavedla k poutnímu kostelu Nejsvětější Trojice a na Buškův hamr, jeden ze tří posledních funkčních hamrů u nás. Při návratu zpět jsme ještě navštívili muzeum užitkových vozidel. Poslední den v Novohraských horách jsme jeli do Pohoří na Šumavě, odkud jsme šli přes Kamenec, nejvyšší vrchol české části Novohradských hor, k rakouskému i českému prameni Lužnice. Týden utekl jako voda a my jsme se museli vrátit domů. Cestou jsme se ještě zastavili v Českých Budějovicích, kde jsme si prohlédli centrum města z Černé věže. Za týden jsme nachodili necelých 80 kilometrů, ale hlavně jsme si společně užli spoustu příjemných chvil.

Několik fotografií z dovolené si můžete prohlédnout ve fotogalerii.